avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... inchiriere uscator direct de la locatari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

inchiriere uscator direct de la locatari

se poate inchiria uscatorul direct de la locatari fara a mai avea acordul asociatiei?
Cel mai recent răspuns: Adriantot , moderator 14:46, 6 August 2009
Uscatorul unei scari de bloc? nu, cred ca trebuie sa obtineti acordul administratorului asociatiei de proprietari.
~ Conținut șters la cerere ~
Nu se poate inchiria direct de la locatari . Inchirierea se poate face prin asociatia de proprietari.
Va recomand insa o alta solutie . Sa le propuneti contribuirea cu o suma X de bani la fondul de rulment si , in schimb , sa incheiati contract de comodat cu asociatia pe 25 de ani!B-)
Se practica si avantajele sunt incomensurabil mai mari!:D
contractul de comodat nu poate fi anulat..unilateral?
Nu si daca este incheiat pe o perioada determinata!B-)

Alte discuții în legătură

Concesionare spatii comune, in speta uscator asdalma asdalma As dori sa stiu in ce consta concesionarea unui spatiu comun, in speta uscator, conform Legii 170/2010, ce implicatii, indatoriri si obligatii exista in acest ... (vezi toată discuția)
Pasi simpli de urmat pentru a inchiria uscatorul? bbking bbking din ce am citit pe acest forum, uscatorul nu poate fi vandut ci doar: inchiriat, concesionat sau dat in folosinta. administratorul asociatie nu prea a fost in ... (vezi toată discuția)
Cumparare pod mara78 mara78 Intr-un imobil cu mai multe apartamente, unul dintre propritari doreste sa modernizeze fatada, scara, etc pe cheltuiala lui in schimbul cedarii de catre ... (vezi toată discuția)