Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... inchiriere uscator direct de la locatari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

inchiriere uscator direct de la locatari

se poate inchiria uscatorul direct de la locatari fara a mai avea acordul asociatiei?
Uscatorul unei scari de bloc? nu, cred ca trebuie sa obtineti acordul administratorului asociatiei de proprietari.
~ Conținut șters la cerere ~
Nu se poate inchiria direct de la locatari . Inchirierea se poate face prin asociatia de proprietari.
Va recomand insa o alta solutie . Sa le propuneti contribuirea cu o suma X de bani la fondul de rulment si , in schimb , sa incheiati contract de comodat cu asociatia pe 25 de ani!B-)
Se practica si avantajele sunt incomensurabil mai mari!:D
contractul de comodat nu poate fi anulat..unilateral?
Nu si daca este incheiat pe o perioada determinata!B-)