Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am o problema delicata si dificila - tentativa de viol
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am o problema delicata si dificila - tentativa de viol

sunt minora si cineva a incercat sa ma violeze pe 26 februarie. nu am fost inca la politie de frica si sunt constienta ca mama nu ma va ajuta prea mult am ceva divergente cu ea. mai am inca dovezi mesaje amenintari etc. ce pot face? am spus sa vb cu un avocat sa ma sfatuiasca.am cosmaruri nu mai suport
Mergeti cu mama la politie, va va ajuta in astfel de situatii , depuneti plangere, altfel, data viitoare chiar se va intampla.
Prezentati urme de violenta?unde s-a intamplat incidentul?
Ar fi bine sa mergeți însoțită de mama la avocat.
Trebuie văzute probele și discutat.

Depinde și dacă va exista risc de repetabilitate.