avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 785 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Firma radiata
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Firma radiata

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema, nu am mai facut pana acum.
Am depus actele de dizolvare si lichidare la registru, urmand sa le ridicam intre 20.03-25.03.2016.
Apoi trebuie facut bilantul de lichidare si aici ma-am incurcat.
Cred ca trebuie facut formularul S1039, bifez prima rubrica SITUATII FINANCIARE ANUALE INTOCMITE IN VEDEREA EFECTUARII OPERATIUNILOR DE FUZIUNE, DIVIZARE SAU LICHIDARE CONF. ART.28 SI 36 ALIN.(4) DIN LEGEA CONTABILITATII NR.82/ 1991, completez datele societatii, validez. Este corect? (eu stiam ca inainte erau niste rubrici). Acesta e tot bilantul de lichidare? Mai trebuie pus pe CD?
Ultima modificare: Luni, 29 Februarie 2016
niko79, utilizator

Alte discuții în legătură

Bilant de lichidare si dizolvare simultana la 30.04.2012 beatrice culda beatrice culda Buna ziua, O societate care a fost suspendata pana la 1 mai 2012 si a demarat la ORC etapa I pentru dizolvare si lichidare simultana la data de 30.04.2012, ... (vezi toată discuția)
Bilant de lichidare irina.tranoiu irina.tranoiu Buna seara, Am o firma care este in dizolvare + radiere. In data de 13.09.2013 s-a publicat in MO hotararea AGA de dizolvare a societatii. In data de ... (vezi toată discuția)
Completare bilant de lichidare carmen.balan1967@yahoo.com carmen.balan1967@yahoo.com Buna ziua ! Va rog sa ma ajutati cu cateva precizari referitor la bilantul de llichidare S1039.... stiu ca exista consultanti pt asta, dar persoana in cauza ... (vezi toată discuția)