Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Firma radiata
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Firma radiata

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema, nu am mai facut pana acum.
Am depus actele de dizolvare si lichidare la registru, urmand sa le ridicam intre 20.03-25.03.2016.
Apoi trebuie facut bilantul de lichidare si aici ma-am incurcat.
Cred ca trebuie facut formularul S1039, bifez prima rubrica SITUATII FINANCIARE ANUALE INTOCMITE IN VEDEREA EFECTUARII OPERATIUNILOR DE FUZIUNE, DIVIZARE SAU LICHIDARE CONF. ART.28 SI 36 ALIN.(4) DIN LEGEA CONTABILITATII NR.82/ 1991, completez datele societatii, validez. Este corect? (eu stiam ca inainte erau niste rubrici). Acesta e tot bilantul de lichidare? Mai trebuie pus pe CD?
niko79, utilizator