Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozite si taxe
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozite si taxe

Buna Ziua

Am o intrebare cu legatura o Inteprindere individuala, deci codul.caen 3299-fabricarea altor produse manufacturiere si 3213 fabricarea imitatii de bijuterii , fac bijuterii ieftine si magneti de frigider, fabricarea se desfasoare o camera mica(sediu), (nu inregistrez facturile de utilitati) , produsele sa le vand numai la targuri si piete.

In acest caz platesc impozit majorat? si daca da/nu ce decalaratie trebuie sa depun la primarie si la ce termen?

Multumesc
Veti depune formularul itl 001 pe care il depun toti care au inregistrat la acea adresa un sediu social pana pe 31 martie 2016. Mergeti la biroul de taxe si impozite de la primarie si vedeti ce alte acte trebuie sa anexati la declaratie.
Buna Ziua

Multumesc foarte mult

Cu legatura decalaratia itl 001, in cazul meu trebuie sa completez cap.IV ? sau completez si cap V.?

Multumesc