Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum transfer bani din PFA in PF
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum transfer bani din PFA in PF

am si o mare rugaminte daca ma poate invata cineva si pe mine cum pot sa transfer niste bani din contul de pfa in contul de pf al aceleiasi persoane fara sa incalc legea 70/2015 ?vreau acesti bani ptr cheltuieli pesonale si nu stiu cum pot proceda ?am card la pfa dar nu stiu cum ma justific in contabilitate daca la-s folosi ?ce trec pe OP la motiv ca nu-mi acepta retragere personala ?
Din contul pfa va transferati banii in contul dumneavoastra de persoana fizica cu justificarea transfer venit net din activitatea pfa.