avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 456 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Comunicare Hotarare apel declarat de CJP Mehedinti, ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Comunicare Hotarare apel declarat de CJP Mehedinti, de toata jena

Apelul depus de Casa de pensii MH s-a judecat la Curtea de apel Craiova, apelul fiind respins ca nefondat.

Astazi am primit Hotararea redactata si am ramas surprins cand am citit urmatoarele:

1. Incepe asa:

,, Pe rol, judecarea apelului declarat de reclamantul ( si aici apare numele meu ???) impotriva ( si aici scrie sentinta care a fost data pe fond(care imi e favorabila) - deci ca si cum eu am declarat apel impotriva sentintei favorabile mie???? , cand de fapt apelul fiind declarat de CJP MH.

2. Mai departe: dupa ce motiveaza de ce Tribunalul mi-a dat mie o sentinta favorabila , se scrie: ,, Impotriva acestei sentinte a declarat apel parata Casa Nationala de Pensii Publice- Casa Judeteana de Pensii Mehedini….. - aici au nimerit-o bine!

3. Im final , dupa ce se spune ,, Curtea constata ca sentinta apelata este temeinica si legala apelul urmand a fi respins”, o dau din nou ,, cu batul in gard” si in numele legii
DECIDE
Respinge ca nefondat apelul declarat de reclamantul …. –aici specifica din nou numele meu…………..

Nu-mi vine sa cred ca intr-o astfel de institutie foarte importanta a statului sa se emita astfel de acte.
Eu ce trebuie sa fac .
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 04:10, 8 Martie 2016
Aveti dreptul sa sesizati presedintele de instanta in vederea indreptarii erorii materiale strecurate in hotarare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indreptarea erorii materiale din oficiu poate conduce la curgerea unui nou termen de apel ? kinga10 kinga10 In septembrie s-a comunicat hotararea in cauza continand in dispozitiv un alt nume decat numele reclamantului, hotararea respectiva fiind supusa apelului in ... (vezi toată discuția)
Am nevoie de un sfat- apel divort dancerhd dancerhd am avut parte de un proces de divort, a fost respinsa actiunea reclamantei deoarece cauzele invocate in cererea de divort nu au putut fi dovedite, iar din ... (vezi toată discuția)
Eroare materiala in ordonanta de poprire codrina10 codrina10 printr-o sentinta data de jud. Craiova la inceputul anului 2010 am fost obligata la plata unei pensii de 317 pentru un minor si 433 pentru copilul major. ... (vezi toată discuția)