Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cod CAEN pentru PFA traducator si profesor cursuri ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cod CAEN pentru PFA traducator si profesor cursuri limbi straine

Buna ziua,

In cazul in care un profesor care efectueaza cursuri in privat/ meditatii si traduceri, poate sa isi deschida un singur PFA pentru ambele domenii de activitate (cursuri si traduceri)? Daca da, va rog a-mi transimte informatiile necesare pentru acest tip de PFA.

Multumesc frumos.
Da puteti face ambele activitati, urmand sa folositi urmatoarele coduri CAEN:

7430 Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)

8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.
Această clasă include:
-învăţământul care nu poate fi încadrat într-unul din clasele CAEN 8510-8553
-servicii ale conducătorilor academici
-centre de învăţământ ce oferă cursuri terapeutice
-cursuri de verificare a cunoştinţelor profesionale
-pregătirea în domeniul limbilor străine şi al dobândirii abilităţilor de conversaţie
-instruirea în domeniul calculatoarelor
-instruire de religie
Această clasă include de asemenea:
-pregătirea salvamarilor şi a salvamontiştilor
-instruirea în metode de supravieţuire
-instruirea în oratorie
-instruirea în citire rapidă, citire inversă, etc.