Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Perisabilitati, noul Cod Fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Perisabilitati, noul Cod Fiscal

Buna ziua,
Exista modificari in noul Cod Fiscal privind regimul perisabilitatilor?

Prevederile din art.25 Codul fiscal sunt :
( 3) Următoarele cheltuieli au deductibilitate limitata :d) scăzămintele, perisabilitățile, pierderile rezultate din manipulare/depozitare, potrivit legii.