Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Reactivare firma preluata de lichidator
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Reactivare firma preluata de lichidator

Pot sa reactivez o firma preluata de o firma lichidatoare? Firma a fost deschisa in 2007, in 2009 a fost inchisa pentru inactivitate, in 2010 a fost preluata de un lichidator. Firma nu are datorii la fisc, au fost platite intre timp de mine. Am fost la Onrc si cei de acolo mi-au spus sa vorbesc cu lichidatorul ca eu nu mai am nici o putere administrativa. eu vreau sa o reactivez pentru ca am cazier fiscal din cauza acestei firme si cea mai rapida modalitate de a sterge cazierul fiscal este sa reactivez firma dar cum este la lichidator vreau sa stiu daca pot sa o reactivez ca sa-mi sterg acel cazier. multumesc
gurauflorin88, utilizator