avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... calcul indemnizatie concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

calcul indemnizatie concediu crestere copil

Buna ziua!
Va rog frumos sa imi spuneti daca in modul de calcul ccc intra si stimulentul de insertie avut pentru primul copil.
Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 11:45, 11 Martie 2016
Stimulentul de insertie nu este un venit profesional impozabil si nu este luat in calculul indemnizatiei pentru CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil suzanne14 suzanne14 Buna ziua. Intrebarea mea ar fi daca stimulentul de insertie intra in baza de calcul a indemnizatiei de crestere al copilului? Asa ar fi logic dar legea nu ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil lucii lucii La calculul indemnizatiei pentru cresterea copilului se ia in calcul si stimulentul de insertie de 500 de lei de care mama a beneficiat in anul dinanintea ... (vezi toată discuția)
Calcul indemnizatie crestere copil? nicoletamino nicoletamino In cele 12 luni anterioare nasterii celui de al doilea copil am beneficiat timp de 7 luni si de stimulent de insertie. Suplimentul de insertie se ia in ... (vezi toată discuția)