Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Este legal sa poti interzice accesul unor persoane ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Este legal sa poti interzice accesul unor persoane intr-un bar?

Buna ziua! M-ar interesa daca este legal sa poti interzice accesul unor persoane intr-un bar?
Nu prea dar depinde si de motivele pentru care vreti s-o faceti, ca una e sa aveti dovezi ca e vorba de scandalagii (de ex. inregistrarile camerelor de supraveghere) si alta sa nu-i primiti pentru ca-s tigani sau pur si simplu nu va place moaca lor.