avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Este legal sa poti interzice accesul unor persoane ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Este legal sa poti interzice accesul unor persoane intr-un bar?

Buna ziua! M-ar interesa daca este legal sa poti interzice accesul unor persoane intr-un bar?
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 10:57, 15 Martie 2016
Nu prea dar depinde si de motivele pentru care vreti s-o faceti, ca una e sa aveti dovezi ca e vorba de scandalagii (de ex. inregistrarile camerelor de supraveghere) si alta sa nu-i primiti pentru ca-s tigani sau pur si simplu nu va place moaca lor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lnterzicere acces bar butterfly35 butterfly35 buna ziua sunt noua pe acest forum,va rog sa ma iertati daca nu postez unde trebuie. as vrea sa ma ajutati cu raspunsul la o intrebare-detin un ... (vezi toată discuția)
Dreptul de selectie a consumatorilor BIANDRA BIANDRA Am un client care vine frecvent in stare de ebrietate si-mi jicneste vanzatoare . Am facut plangere la politie , a fost sanctionat iar acum imi pandeste ... (vezi toată discuția)
Supraveghere video McDuka McDuka Am un vecin care s-a apucat sa instaleze personal un sistem de supraveghere viceo care surprinde singura intrare spre curtea blocului. initial au fost doua ... (vezi toată discuția)