avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 302 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere centru de sanatate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere centru de sanatate

Buna ziua,
as dori informatii despre deschiderea unui centru de sanatate- salina artificiala, care sa functioneze pe baza codului CAEN 8690. Mentionez ca nu am specializari medicale de nici un fel- pot fi acestea o conditie?
Ar trebui infiintat un S.R.L. sau se poate si o alta forma de organizare? Platitor sau neplatitor de TVA?
Pentru obtinerea avizelor de la Directia de Sanatate Publica si SANEPID unde as putea sa gasesc o lista cu ce conditii trebuie sa indeplinesc? Ce cheltuieli (taxe) presupune obtinerea unor astfel de avize?
Exista vreun program de finantare pentru astfel de activitati,fiind societatea nou infiintata?
Va multumesc anticipat pentru orice fel de informatie! :)

Alte discuții în legătură

Probleme mari proiect startupplus (salină artificială) Nairdaip Nairdaip Buna seara. Sunt administratorul (unic asociat) a unui SRL avand autorizat codul caen 8690 - alte activitati referitoare la sanatatea umana. Am implementat in ... (vezi toată discuția)
Aviz libera practica terapie ocupationala Sorina G. Sorina G. Buna ziua! Am o intrebare referitoare la legea 58/2022 care aduce ajustari la L 151/2010. Aceasta lege aduce si modificarea privind lista specialiștilor ... (vezi toată discuția)
Cod caen 9604 katy26 katy26 buna,intentionez sa infiintez o salina artificiala,si nu stiu daca ,aceste coduri caen 9604;9609 ama ajuta? (vezi toată discuția)