avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 736 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legea 50/1991 - cine poate fi solicitant
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legea 50/1991 - cine poate fi solicitant

Bună ziua,
Poate un chiriaș să solicite autorizație de construire pentru repararea imobilului pe care-l ocupă?
Vă mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Autorizatie constructie -probleme braia braia Buna ziua. Locuiesc in Brasov la o casa cu 8 proprietari. Am probleme cu acoperisul.Am inceput demersurile la primarie unde am obtinut certificatul de ... (vezi toată discuția)
Fatada cladire monument istoric UTILizatorUTIL UTILizatorUTIL Buna ziua, Am cateva intrebari legate de lucrarile de \"reinprospatare\" a fatadei unei cladiri istorice. In fapt, doresc sa inchiriez parterul unui imobil ... (vezi toată discuția)
Certificat de urbanism si autorizatie de constructie. cenan cenan Din 1990 sunt chirias pe o gradina de 5ari.a primariei.In1992 am construit 2 camere modeste din caramida,pe un planseu de beton,fara fundatie.In 2005 am ... (vezi toată discuția)