avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Casa de marcat

Multumesc pentru rasuns.Am citit din codul fiscal si zic ca am inteles.Tot nu sunt lamurit daca trebue sau nu sa am casa de marcat.Am fost la fisc sa ma prezint cu codurile CAEN si ei mi-au zis ca trebue sa am si casa de marcat.spuneti-mi un articol de lege cu care sa-i pot combate.

Alte discuții în legătură

Pfa ;ce impozit voi plati? vand la piata agroalimentara Miticabs Miticabs Am avut PFA cod CAEN 0150,am in gospodarie pasari si animale,7 vaci cu lapte.Pentru a putea vinde pe piata laptele si perdusele obtinute din ... (vezi toată discuția)
Cod caen sub conditie? floryxsx floryxsx Buna seara, Am si eu 2 probleme va rog: am un SRL cu asociat unic care are ca obiect principal de activitate: Restaurant, precum si multe alte obiecte de ... (vezi toată discuția)
Inființare Întreprindere individuală Frequento Frequento Bună ziua Aș dori să mă ocup cu handmade, cutiuțe din lemn, articole de cadouri și să le pot vinde în târguri, piețe. Dacă am decis bine, aș ... (vezi toată discuția)