avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 387 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Refacturare costuri transport extern
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Refacturare costuri transport extern

refacturarea costurilor de transport extern pe ruta china-ro se face cu tva?
mentionex ca factura pe casre doresc sa o refacturez mai departe nu contine tva...

multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 23 Martie 2016
irinuka2005, utilizator
Cel mai recent răspuns: irinuka2005 , utilizator 21:37, 23 Martie 2016
Refacturarea costurilor de transport extern pentru ruta china-ro catre o pj romana se face cu tva?
Mentionez ca factura pe care doresc sa o refacturez am primit o de la o pj romana si nu contine tva...

multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refacturare transport extren irinuka2005 irinuka2005 Refacturarea costurilor de transport extern pentru ruta china-ro catre o pj romana se face cu tva? Mentionez ca factura pe care doresc sa o refacturez am ... (vezi toată discuția)
Transport ruta china frankfurt irinuka2005 irinuka2005 Buna seara M-ati putea ajuta cu o informatie va rog? Am primit o factura de transport (eu fiind tot transportator inregistrat in scopuri tva in ro )pe ruta ... (vezi toată discuția)
Transport china -frankfurt-romania irinuka2005 irinuka2005 Buna seara M-ati putea ajuta cu o informatie va rog? Am primit o factura de transport (eu fiind tot transportator inregistrat in scopuri tva in ro )pe ruta ... (vezi toată discuția)