Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariatul a fost invitat sa se prezinte in vederea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariatul a fost invitat sa se prezinte in vederea desfasurarii procedurii de cercetare disciplinara prealabila dar nu am semnatura de primire a convocarii

Buna ziua, va rog sa ma ajutati in problema:angajatul lipseste nemotivat de 3 saptamani,i-am trimis, prin serviciu de curierat, convocator in vederea ascultarii motivelor pt.care lipseste nemotivat, dar firma de curierat trimite mesajul cu textul "Destinatar negasit la domiciliu".Va rog sa-mi spuneti daca i se poate desface contractul individual de munca fara desfasurarea cercetarii disciplinare prealabile?Si daca nu, ce trebuie facut in continuare? Va multumesc.
siro a scris:

... convocator in vederea ascultarii motivelor pt.care lipseste nemotivat, ...

Asa ceva ati scris in convocare?