Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Examen admitere S.N.G
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Examen admitere S.N.G

Va salut!!!
Ma poate ajuta si pe mine cineva ??
Mai intai nu stiu daca am nimerit unde trebuie.
Vreau si eu niste lamuriri cu aceasta scoala de grefieri.
Urmeaza sa sustin un examen de admitere si as vrea sa stiu daca se merita sa faci aceasta scoala si sa intri in lumea aceasta a grefierilor.
Cat de corect este examenul???
Dumneavoastra stiti cel mai bine ce vreti sa faceti.
Daca va place aceasta meserie...urmati scoala. Daca Nu....se merita sa faceti ceva ce nu va place???
;)
Va multumesc pentru raspuns.
Dar eu vroiam niste agumente , niste concluzii si poate niste sfaturi .
Decurand am primit o lectie foarte dura despre ce inseamna sa inveti degeaba si de aceea am cerut parerea despre corectitudinea examenului de admitere.
:(:(:(
Ceea ce trebuie dvs sa stiti este ca in magistratura ca si in bransa notarilor sau a executorilor exista anumite preferinte si criterii de selectie . Acestea sunt bazate pe competente si cunostiinte ! B-) Limba romana fiind polisemantica dvs intelegeti esentialul!
Tot ce sper este ca alegerea candidatilor si dupa aceea a absolventilor sa fie OBIECTIVA.