Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere contract Vodafone inainte de termen
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere contract Vodafone inainte de termen

Buna ziua!
Sant abonat Vodafone si intentionez sa reziliez contractul inainte de termen.Reanoirea abonamentului sa realizat telefonic,iar contractul pe care il am NU este semnat de mine(am solicitat telefonic contractul).
In aceasta situatie am de platit taxa de reziliere!
Cu stima,X-(
~ Conținut șters la cerere ~
Din păcate toate aceste clauze sunt prezente încă iar în dosarul 914/2/2015 Vodafone abia a formulat Apel. Mai avem de așteptat vreun an până vom vedea deznodământul acestui demers.
Instanta s-a pronunțat asupra clauzei abuzive și a decis anularea ei, deci, cum se procedează acum cu rezilierea?
Cei de la ANPC spun ca nu au ce sa faca in acest caz. am sunat astazi.. si eu sunt intr o ipostaza de acest gen. Ieri am fost la Vodafone mi am facut abonament am semnat actele in magazin iar dupa 6 ore m am intros in magazin ca sa reziliez contractual iar sefa de magazin a spus ca nu se poate. Am facut actele necesare rezilierii contractului si portarii numarului. Astazi am sunat la ANPC si mi a spus ca nu au cu ce sa ma ajute.
DaniN., utilizator
Dar ce te-a facut sa te razgandesti dupa doar 6h?