Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariat decedat in timpul CM.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariat decedat in timpul CM.

Buna ziua,
Avem un salariat care a decedat ieri (03.04.2016).Concediu medical a adus pana la data de 31.03.2016.(mentionez ca avea 450 zile de concediu medical).CIM ii inceteaza cu data de 03.04.2016 cand s-a produs evenimentul, sau astazi cand am luat la cunostinta? ptr zilele neacoperite de cm din 01.04 - 04.04, cum il pontez?, cu ore suspendate? Trebuie sa i se plateasca si zilele de CO?(mentionez ca ptr anul trecut 2015 nu a beneficiat de indemnizatie Co intrucat a fost numai in CM. Multumesc anticipat si astept raspuns !!!
C.i.m. inceteaza la data decesului , respectiv data de 03.04.2016.

La incetarea c.i.m. ii veti compensa in bani toate zilele de CO neefectuate si aferente anului 2015 si 2016.

Concediul medical nu afecteaza durata concediului de odihna.
Ii veti plati ultimul concediu medical numai pentru data de 1 aprilie (2 si 3 fiind zile nelucratoare).
REVISAL -ul il transmiteti astazi data cand ati luat la cunostinta de evenimentul respectiv.
pentru data de 01.04.2016 nu a adus cm..
In data de 01.04.2016 il puteti ponta nemotivat daca nu vi s-a adus la cunsotinta prelungirea concediului medical.