Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajati cu varsta peste 50-55 ani
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajati cu varsta peste 50-55 ani

Citisem cu ceva timp in urma, ca angajatii care angajeaza persoane cu varste de peste 50-55 ani, beneficiaza de scutiri la plata asigurarilor pentru respectivii angajati, pentru o perioada de un an. Mai este in vigoare?
Ce se intampla...daca angajatul pleaca ..fara sa fie dat afara?mai trebuie restituita suma primita?
Depinde de modul cum inceteaza raportul de munca.
~ Conținut șters la cerere ~