Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Denunț la Parchet
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Denunț la Parchet

Buna ziua,as dori să știu ce este de făcut în urma unui denunț făcut acum2ani împotriva patronului la acuzația de înscris sub semnătură privată(a semnat contractul de muncă în locul meu), denunț făcut la Parchet si in urma căreia s-a dovedit că int-adevar nu este semnătura mea dar nici a patronului(!?)Acum vă întreb ce pot face în continuare? Îl mai pot acționa în judecată?
Dacă nu este semnătura patronului nu-l puteți acționa în instanță pe el ca persoană fizică. Puteți acționa firma în calitate de angajator cu personalitate juridică, pentru a se face cercetări în vederea depistării celui care a semnat în fals.
E clar ca cel răspunzător de contracte trebuie sa știe cine a semnat contractul.
Cel care a semnat în fals e greu sa fie prins dar poate fi trasa la răspundere persoana care avea calitatea de a semna contractul.