Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul minim pe economie din mai-1250
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul minim pe economie din mai-1250

daca salariile din sectorul bugetar, in luna decembrie au fost majorate cu 10% -inclusiv salariul minim, in luna mai, noul salariu minim pe economie, cel de 1250 va fi majorat cu 10%
Nu va fi majorat cu 10% .

De la 01.05.2016 se vor majora, indiferent de sectorul de activitate, toate salariile brute situate sub valoarea de 1250 lei.