Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... curtea de apel Galati
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

curtea de apel Galati

daca exista doua hotarari definitive date de curtea de apel pentru acelasi post de conducere care va fi pusa in aplicare?
In anul 2014 postul de sef institutie a fost castigat in instanta si cel care a fost dat afara a dat si el institutia in judecata , acum ce se poate intampla? o sa avem 2 sefi , pt ca amandoi au aceasi hotarare definitiva pt postul respectuv!
albu67, utilizator
Da, dar intaietate are cel care a ocupat postul primul.
Cum este posibil asa ceva? cum poti sa dai o sentinta definitiva de 2 ori?
Cand au fost pronuntate cele doua hotarari?
una in 2014 si ultima in 2016 pe 12.04
Se pot pune in executare ambele hotarari... cred ca va fi de genul cine vine primul castiga, iar al doilea va fi pus in imposibilitatea de a-si pune in executare hotararea.