avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 720 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contract DDA cu clienti din strainatate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contract DDA cu clienti din strainatate

Buna ziua, lucrez cu contract de DDA de foarte multi ani. Nu am PFA si nici firma. Totul este foarte clar pentru clientii romani, adica plata taxelor este la sursa. Am insa o posibilitate de colaborare cu un client din strainatate si nu stiu care este procedura. Ma puteti ajuta ?

Alte discuții în legătură

Freelancing cu sau fara pfa sonika sonika Buna. Sunt interesata de domeniul freelancing si am vazut ca nu prea sunt articole de actualitate, care sa scoata in lumina regelementarile in vigoare ... (vezi toată discuția)
Reintoarcerea la munca dupa concediul de crestere a copilului SimonaTpl SimonaTpl Buna ziua. In curand se implinesc doi ani de cand am intrat in concediul de crestere a copilului. Angajatorul ma vrea inapoi insa in timpul cat am fost in ... (vezi toată discuția)
Ce tip de contract e posibil ? cristianm cristianm Buna ziua, Am o problema la care nu gasesc raspuns. Lucrurile stau in felul urmator: lucrez intr-o mica firma ce ofera servicii de consultanta. Activitatea ... (vezi toată discuția)