Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariatii primariei pot folosi masina unitatii ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariatii primariei pot folosi masina unitatii ?

Salariatii primariei pot folosi masina in interes propriu ? In fiecare dimineata si seara dar si in afara programului , masina primariei o duce si o aduce la seviciu pe contabila , dar si pe sotul ei (acesta nefiind salariatul unitatii ) . Este normal ? Intrebat primarul a spus ca nu are ce sa ii faca ! Chiar asa ?!:((
Vedeti daca va ajuta acest articol:
Folosirea maşinii de serviciu de către salariaţi: Tot ce trebuie să ştii în 2016
www.avocatnet.ro/content/art...