avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariatii primariei pot folosi masina unitatii ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariatii primariei pot folosi masina unitatii ?

Salariatii primariei pot folosi masina in interes propriu ? In fiecare dimineata si seara dar si in afara programului , masina primariei o duce si o aduce la seviciu pe contabila , dar si pe sotul ei (acesta nefiind salariatul unitatii ) . Este normal ? Intrebat primarul a spus ca nu are ce sa ii faca ! Chiar asa ?!:((
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:36, 24 Aprilie 2016
Vedeti daca va ajuta acest articol:
Folosirea maşinii de serviciu de către salariaţi: Tot ce trebuie să ştii în 2016
www.avocatnet.ro/content/art...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Masina de serviciu in interes personal Civica Civica Lucrez la o firma de stat, si am doua proprietati .Am voie sa ma deplasez cu masina de serviciu la ambele proprietati sau se considera interes personal? ... (vezi toată discuția)
Folosirea masinii primariei in scop personal Ion Nicolaie Ion Nicolaie Va adresez urmatoarea intrebare : exista un cadru legislativ care sa interzica folosirea masnii primariei in scop personal ? (vezi toată discuția)
Preavi lavynnia lavynnia buna ziua am si eu o intrebare:Cate ore se lucreaza in preaviz daca ai carte de munca la 8 ore? (vezi toată discuția)