Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... DISCRIMINARE GRAVIDE
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

DISCRIMINARE GRAVIDE

Buna seara! o intrebare,sunt insarcinata lucrez din iulie 2015 la aceasta societate deocamdata sunt in concediu de odihna dupa care voi intra in prenatal ,directorul de la aceasta societate face discriminari mie fiind insarcinata si unei colege mai exact da prime de Paste neimpozitabile si pe noi ne exclude fiind insarcinate si stand acasa in concediu probabil considera ca nu ne folosesc banii! intrebarea este : ce fac ei este legal sau ilegal?multumesc!
Depuneti o sesizare la:
- Consiliul Naţional pentru Combaterea Discriminării (CNCD)
[ link extern ] /

- Inspectia Muncii
[ link extern ]