avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 199 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... putem vorbi despre infractiune in forma continuata?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

putem vorbi despre infractiune in forma continuata?

In cazul in care o persoana savisrseste in anul 2012 o infractiune de fals in inscrisuri sub semnatra privata iar in anul 2014 savirseste din nou aceasta infractiune putem vorbi despre infractiune in forma cntinuata?A semnat in numele altei persoane pentru a produce consecinte juridice impotriva aceleasi persoane.
Sau se poate vorbi de 2 infractiuni savarsite in acesti ani.
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 20:46, 29 Aprilie 2016
Se poate vorbi de 2 infractiuni sub forma concursului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infractiune continuata cuziamusia cuziamusia se comite o infractiune care produce efecte juridice si prejudicii intr-o cauza, fara a fi denuntata si nici sanctionata in termenul de prescriptie de 5 ani. ... (vezi toată discuția)
Sanctiune alonso_first_one alonso_first_one Daca un angajator a semnat in locul unui angajat pe contractul de munca sau pe actul aditional contractului de munca,ce sanctiune i se poate da si cum as putea ... (vezi toată discuția)
Pedeapsa pentru fals ganj ganj buna,as avea si eu o intrebare... imi spuneti va rog ce pedeapsa se poate primi pt semnatura falsa???? in urma cu 2 ani eu si cateva persoane aduceam masini ... (vezi toată discuția)