Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... putem vorbi despre infractiune in forma continuata?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

putem vorbi despre infractiune in forma continuata?

In cazul in care o persoana savisrseste in anul 2012 o infractiune de fals in inscrisuri sub semnatra privata iar in anul 2014 savirseste din nou aceasta infractiune putem vorbi despre infractiune in forma cntinuata?A semnat in numele altei persoane pentru a produce consecinte juridice impotriva aceleasi persoane.
Sau se poate vorbi de 2 infractiuni savarsite in acesti ani.
Se poate vorbi de 2 infractiuni sub forma concursului.