Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara in armata
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara in armata

Bună ziua,sunt cadru militar și de câteva zile am fost chemat în judecata pt pensie alimentara.as dori sa știu dacă norma de hrana se ia considerare la stabilirea pensiei alimentare.Multumesc
Nu se ia în calcul la stabilirea pensiei de întreţinere. Există o hotărâre a ÎCCJ în acest sens:

www.avocatnet.ro/content/art... >

Aici puteţi citi textul deciziei ÎCCJ:
[ link extern ] >
GheorgheFloroiu, utilizator