Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Asociat unic
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Asociat unic

Buna ziua
Am un SRL in care sunt asociat unic. Conform legii nu mai pot fi asociat unic in alta firma. Intrebarea mea este:
Daca fac radierea/dizolvarea firmei, dupa pronuntarea sentintei finale, pot sa infiintez alt SRL in care sa fiu asociat unic?

Multumesc
Da, puteti sa fa faceti o noua firma, dar numai dupa radierea celei in care deja sunteti asociat unic
Multumesc