avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Intreprindere individuala sau PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Intreprindere individuala sau PFA

Buna ziua. Am un prieten care si a cumparat un camion vidanja si doreste sa isi deschida o firma . Cineva i a spus ca nu se mai fac PFA uri doar II. Ce acte are nevoie pentru deschiderea unei intreprinderi individuala. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 15:59, 9 Mai 2016
Va rog sa cititi materialul de la adresa [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deschidere firma georgianaavram georgianaavram Buna ziua, Un apropiat de-al meu doreste sa isi deschida intr-o zona rurala o pizzerie ( doar livrari la domiciliu cu cel mult 3 angajati), problema este ca ... (vezi toată discuția)
Preluare intreprindere individuala Viviana_C Viviana_C Buna ziua. Am o intrebare: Am un prieten care are o intreprindere individuala. El doreste sa plece din tara si as dori sa preiau eu activitatea intreprinderii ... (vezi toată discuția)
Lucrez legal cu carte de munca și mai pot deschide un magazin? Ianiar Ianiar Salut daca lucrez legal cu carte de munca pot deschide un magazin pe numele meu chiar daca lucrez ( cu carte de munca ) și dacă da despre ce acte am nevoie ... (vezi toată discuția)