Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime in specialitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime in specialitate

Buna ziua,
Doresc sa particip la un concurs pentru ocuparea unui post care cere vechime in specialitatea studiilor de 1 an de zile.
Mentionez ca am profesia de economist, am absolvit o facultate de Stiinte Economice. Experienta mea in munca este cu incadrarea de agent comercial, reprezentant comercial, reprezentant tehnic si comercial, agent vanzari. Este sau nu vechime in specialitate?
Si inca o intrebare: concediul de credtere copil se considera vechime in munca si in specialitate?
Multumesc
Trebuie sa aveti lucrat 1 an de zile pe o functie ce necesita studii superioare de specialitatea postului respectiv.

Incepand cu 01.01.2012, CCC este considerat vechime in specialitate.

Incepand cu 20.01.2007, CCC este considerat vechime in munca sau in serviciu.
Multumesc mult!