avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 117 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime in specialitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime in specialitate

Buna ziua,
Doresc sa particip la un concurs pentru ocuparea unui post care cere vechime in specialitatea studiilor de 1 an de zile.
Mentionez ca am profesia de economist, am absolvit o facultate de Stiinte Economice. Experienta mea in munca este cu incadrarea de agent comercial, reprezentant comercial, reprezentant tehnic si comercial, agent vanzari. Este sau nu vechime in specialitate?
Si inca o intrebare: concediul de credtere copil se considera vechime in munca si in specialitate?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: DoamnaS , utilizator 19:43, 21 Mai 2016
Trebuie sa aveti lucrat 1 an de zile pe o functie ce necesita studii superioare de specialitatea postului respectiv.

Incepand cu 01.01.2012, CCC este considerat vechime in specialitate.

Incepand cu 20.01.2007, CCC este considerat vechime in munca sau in serviciu.
Multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vechime studii superioare familistu familistu buna seara vin cu urmatoarea intrebare o persoana angajata in anul 2007 pe post de secretara cu studii superioare in anul 2009 intra in concediu de ... (vezi toată discuția)
Voluntariatul este vechime? dianamaria1234 dianamaria1234 Buna ziua! Urmeaza sa particip la un concurs pentru o functie la care se cer studii superioare si experienta in specialittea studiilor un an sau in domeniul ... (vezi toată discuția)
Vechime in specialitatea studiilor _Cris_ _Cris_ Buna ziua,am si eu o intrebare referitoare la vechimea in specialitatea studiilor absolvite,doresc sa particip la un concurs pt a ocupa un post de ... (vezi toată discuția)