Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... 2 avocati angajati si niciunul nu raspunde la telefon- ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

2 avocati angajati si niciunul nu raspunde la telefon- solutii

Buna ziua am si eu o problema , am un proces , si nu sunt in tara am decis sa imi angajez un avocat prima oara l-a recomandarea unu i prieten
am sunat pe avocatul X si toate bune si frumoase mi-a spus suma pentru a ma reprezenta este 500 de euro asta a fost in vara anul-ui 2015 . nu am fost chemat in proces asa ca nu l-am disperat pe avocat pana in februarie 2016 cand mi-a venit un mandat de aducere la sedi-ul diicot , m-am panicat deoarce nu fusesem in tara , avocatul X nu mi-a raspuns la telefon , asa ca am apleat la Avocatul Y care mi-a cerut pentru problema mea 1000 de euro sa ma reprezinte toate bune si frumoase am trimis doar 700 de euro prima oara , si am zis ca restul ii dau cand vin in tara .

Acum incepe partea nasoala pentru mine

Mandatul era pentru luna martie de la diicot , si am zis ca nu am cum sa ajung din cauza ca muncesc in strainatate si vin in mai iunie , a zis nici o problema
venise ziua cand trebuia sa vine un ofiter dupa mine , dar nu a venit nimeni , am incercat 2 saptamani sa il sun pe avocat si nu imi raspundea la telefon apoi a raspuns si a zis ' si normal ca nu va cautat pentru ca stiu si ei ca nu sunteti in tara'
apoi l-am intrebat de ce sunt chemat , nu mi-a raspuns nici in ziua de azi doar o data mi-a trimis mesaj in luna martie gen ' procuroarea este in concediu pentru 2 saptamanii , abia dupaia avem vesti '

Nu stiu despre ce este vorba nici in ziua de azi doarece nu imi raspunde nici unul din ei la telefon si sun de 2-3 ori pe zi si nu imi raspunde nici unul
Vreau sa stiu si eu ce pot sa fac ?
Trebuie sa merg in tara luna urmatoare .. nu am nici un 'avocat' sa ma reprezinte daca e nevoie , dar am 2 angajatii ceea ce este culmea , pot sa imi recuprez banii ? . sau poate nu este ceva grav cu diicotul si nu vor ei sa imi zica ?
sau trebe i-ar sa imi angajez al 3-lea avocat ar fi culmea....
Va multumesc si imi scer scuze ca va pierdeti timpul cu mine .
Buna seara!

Sfatul meu este sa mergeti la sediile avocatilor si sa va rezolvati problemele fata in fata.

Cu stima.
stiu ca asta e cel mai bine , dar problema este ca nu sunt in tara si , nu stiu ce risc este cand merg acasa sa ma trezesc cu arest , tocmai de aceea am angajat avocat ...
spree exemplu daca mergeam luna asta acasa .
; spuneam dmn. procuror , astept avocatul ....
pot sa astept mult si bine , din cate se pare ..
lal3x92, utilizator