Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract vanzare-cumparare auto
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract vanzare-cumparare auto

Buna ziua. As dori sa stiu daca exista posibilitatea radactarii la notariat a unui contract de vanzare-cumparare auto intre persoane fizice cu plata in 2 rate. Adica avans 80% din suma in momentul semnarii contractului, iar 20% la cel mult 30zile de la data semnarii.

Multumesc!
La notariat se poate intocmi orice fel de contract si in orice mod doresc partile.
Multumesc!