Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Deducere tichete de vacanta
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Deducere tichete de vacanta

Un cabinet medical de forma CMI, singurul angajat fiind medicul ce detine cabinetul poate deduce tichete de vacanta? Ce taxe si impozite trebuie sa plateasca?
Un C.M.I. nu poate angaja medicul care este si titular al acestuia.
Medicul plateste CAS, sanatate, etc. Dar, ma intereseaza daca tichetele de vacanta sunt sau nu deductibile la impozit.