avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 368 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Schimbare destinatie cladire
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Schimbare destinatie cladire

Am o cladire in a cartii CF scrie "locuinta multifunctionala"
In baza carei legi trebuie sa modific CF-ul, pentru ca folosesc constructia "cu destinatie mixta" , dar tot cladirea mea este....pe nume personal...O utilizez/ folosesc ca si pensiune, restaurant, locuinta.

multumesc!
Ultima modificare: Marți, 24 Mai 2016
Maran Corina, utilizator

Alte discuții în legătură

Taxa iesire drum national casaantonio casaantonio Buna ziua, am nelamuriri in legatura cu utilizarea unui acces la DN , am o proprietate compusa din 2 cladiri ,una o folosesc la ca locuinta pt familie si pt ... (vezi toată discuția)
Impozit pe cladire rezidentiala nicolaeelena nicolaeelena In locuinta de domiciliu are sediul si un PFA pe numele unui membru al familiei. Acesta utilizeaza propriul dormitor pentru desfasurarea activitatii, fiind-i ... (vezi toată discuția)
Impozit cladire cf. noului proiect de cod fiscal 2016 cristi_2015 cristi_2015 Detin,ca persoana fizica, o cladire cu destinatie pensiune,dar nu am desfasurat activitate economica in acest sens si nu intrevad nici in viitor. Cf. noului ... (vezi toată discuția)