Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... certificat de garantie
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

certificat de garantie

Buna ziua : garantia nu se transmite tertilor !!!! acest punct este trecut pe un certificat de garantie a unui produs de lunga durata (tabla) -30 ani
Juridic cum se poate interpreta?
danolteanu, utilizator
Tert este orice persoana care nu figureaza ca parte in contract. Nu se refera insa la succesorii dvs..
Daca ati cumparat o tabla si ati facut-o cadou vecinului, acesta nu poate sa aiba pretentii fata de vanzator.
Daca ati pus-o insa pe casa dvs. si mostenitorii care stau in casa constata ca s-a gaurit si sunt in termenul de garantie, se pot indrepta impotriva vanzatorului.
~ Conținut șters la cerere ~