Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozitare dividende
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozitare dividende

Cum se vor impozita dividendele aferente anului 2014 neridicate in 2015?
Se ridica in 2016.
Multumesc.
Trebuie sa ne dati mai multe amanunte. Atunci cand spuneti dividende aferente anului 2014, acestea au fost repartizate din profit, ca atare, prin hotarare AGA sau este vorba de profit nerepartizat?