Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare

membrii comitetului director de la ambulanta care au indemnizatie de conducere poate beneficia de spor acordat personalului tesa?pot lua doua sporuri?
florintone, utilizator
Suma sporurilor, compensaţiilor, primelor şi indemnizaţiilor individuale nu va depăşi 30% din salariul de bază, solda funcţiei de bază/salariul funcţiei de bază sau indemnizaţia lunară de încadrare.(art.22 alin.2 din Legea 284/2010).

Prin urmare, o persoana incadrata intr-o functie de conducere / functie de executie poate beneficia de sporuri, indemnizatii individuale care nu vor depăşi - cumulat - 30% din salariul de bază