Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu pierdut in instanta
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu pierdut in instanta

Buna ziua!
Am cerut in instanta restituirea taxei la care a fost respinsa, se mai poate face ceva ?
Asta a fost ultimul raspuns al instantei.

Ora estimata: 12:00
Complet: S8 Completul 8 recurs NCPC
Tip solutie: Nefondat
Solutia pe scurt: Respinge recursul ca nefondat. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 30 mai 2016.
Document: Hotarâre 3201/2016 30.05.2016
In principiu NU. Puteti incerca niste cai extraordinare de atac, insa sansele de admitere a acestora sunt in general scazute.
Se poate formula o cerere de revizuire a deciziei, avand la baza legea contenciosului administrativ si hotararea in cauza Budisan .
Nu exista acest motiv de revizuire, respectiv pentru hotarari pronuntate de Curtea europeana de justitie.
Multumesc pentru raspunsuri.
Procedura de restituire a vechii taxe auto, publicată în Monitor. Unde depui cererea şi ce acte îţi trebuie?
www.avocatnet.ro/content/art...