Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Se poate refinanta un imprumut de la provident cu o ...
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Se poate refinanta un imprumut de la provident cu o banca?

Va rog frumos,am "dobandit" si eu de la Provident un imprumut in valoare de 5096 ron;mentionez ca am facut acest lucru constrans fiid de o situatie financiara foarte grea,problema este ca mi-as dori (din cate am inteles ,este posibil) sa rambursez acest imprumut la ei anticipat,dar as vrea sa stiu daca pot face asta cu ajutorul vreunei banci din romania!
si mai am o nelamurire,ce ma sfatuiti,?in cazul in care aplic la orice banca pentru un credit ,(iau in calcul valoarea inclusiv a creditului provident),astfel ca sa acopar imprumutul,ar trebui sa declar acfest imprumut la Provident? Este inregistrat pe undeva ? Adica daca banaca interogheaza BC,spre exemplu,apar cu acest imprumut la Provident si m-ar putea ingreuna la scoring?Va rog frumos ,cineva care a mai avut problema asta,sau chiar daca nu dar este in cunostinta de situatie sa ma ajutati cu un sfat!
va multumesc anticipat!
PS: nu am antecedente si nu sunt raportat ca rau platnic in Biroul de Credite, dar vreau sa scap de ei!:frantic::frantic:
petricaCin, utilizator
se poate.