Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... dare in plata... numai la obiect sau coroborat ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

dare in plata... numai la obiect sau coroborat ...

As dori sa intreb daca, in instanta pot corobora darea in plata cu recuperare comision necuvenit si daune morale, avand in vedere amenintarile si hartuirea la care m a supus banca. Doresc sa ma reprezint singura in instanta. Credeti ca este portivit??
Nu aveti cum sa le cumulati.
Dupa notificarea transmisa catre banca, banca va contesta aceasta notificare si veti ajunge parat (intimat) in proces cu banca.
Pe cand la clauze abuzive si daune morale, dvs veti fi reclamant.
Destul de specifice ambele litigii, si nu cred ca reprezentarea singura este o idee buna.
Procedura de dare in plata presupune o notificare. Si atat. Nu neaparat un litigiu.