avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 654 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... dare in plata... numai la obiect sau coroborat ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

dare in plata... numai la obiect sau coroborat ...

As dori sa intreb daca, in instanta pot corobora darea in plata cu recuperare comision necuvenit si daune morale, avand in vedere amenintarile si hartuirea la care m a supus banca. Doresc sa ma reprezint singura in instanta. Credeti ca este portivit??
Cel mai recent răspuns: Cristian Mazilu , Consultant credite si finantari 20:44, 2 Iulie 2016
Nu aveti cum sa le cumulati.
Dupa notificarea transmisa catre banca, banca va contesta aceasta notificare si veti ajunge parat (intimat) in proces cu banca.
Pe cand la clauze abuzive si daune morale, dvs veti fi reclamant.
Destul de specifice ambele litigii, si nu cred ca reprezentarea singura este o idee buna.
Procedura de dare in plata presupune o notificare. Si atat. Nu neaparat un litigiu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conciliere conf. prev. art. 720 cpc DanstP DanstP Buna seara tuturor. Rog un sfat. Pe scurt: iulie 2007 am contractat un credit de la o banca. Februarie 2008 doresc sa rambursez anticipat creditul, iar ... (vezi toată discuția)
Un ajutor! manuel26 manuel26 Art. 269. [răspunderea angajatorului; acţiunea în regres] (1) Angajatorul este obligat, în temeiul normelor şi principiilor răspunderii civile ... (vezi toată discuția)
Disperare dana tudor dana tudor as dori din partea dv cateva lamuriri si anume ;in 2006 am contractat un credit de nevoi personale pt o operatie pe care nu am reusit sa-l mai achit si ... (vezi toată discuția)