Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Chitante neintregistrate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Chitante neintregistrate

buna ziua, am primit acum in iunie , dupa ce s-a tras balanta..adica pe 27.06.2016 2 chitante de la rds, una pe aprilie si una pe mai cu 2 plati. cum pot fi inregistrate? mentionez ca facturile sunt inregistrate..platile insa nu

MA AJUTA SI PE MINE CINEVA?
maria_corina29, utilizator
faceti decont pe numele persoanei care a platit chitantele
Le inregistrati in contabilitate in aceasta luna si astfel se va scadea din soldul la contul furnizori, acolo unde aveti deja inregistrate facturile, asa cum scrieti.