Forum Bani şi Afaceri ... Tedinţe imobiliare Infiintare parcare cu plata
Discuție deschisă în Tedinţe imobiliare

Infiintare parcare cu plata

Buna ziua,

Detin un teren in Popesti Leordeni si as vrea sa-l fructific transformandu-l intr-o parcare cu plata pentru locuitorii din blocurile vecine care nu detin locuri de parcare. Acest teren este in spatele unui bloc nou construit in Popesti Leordeni cu acces din strada principala .
Imi puteti spune daca am nevoie de autorizatie pentru montarea unui sistem de supraveghere video si o bariera? Si bineninteles autorizatie de functionare.
Multumesc!
Pentru a concretiza interesul dv,este necesar sa detineti un acord de principiu din partea asociatiei de proprietari,care eventual sa fie interesata
Dv ca persoana fizica nu puteti deveni proprietar se spatiu cu destinatia de parcare auto.
Eventual puteti incheia un contract de inchiriere pe diferite perioade de timp
Analizati responsabil in afara eventualului castig pecuniar care ar ramane duopa achitare obligatii fiscale si riscurile
Initial este necesar sa va interesati la serviciul urbanism din primarie care cunoaste cu precizie instalatiile din zona ,alimentarea cu utilitati
Serviciul urbanism din primarie va poate comunica procedura legala
pana la final ati realizat parcarea? am si eu o speta asemanatoare. Sub ce forma v-ati organizat? srl? pfa? cum platiti impozit?