Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Decaratia 020 lamuriri
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Decaratia 020 lamuriri

Buna ziua,
la ANAF mi s-a spus ca daca realizez venituri din proprietate intelectuala trebuie sa depun declaratia 020 pentru a ma inregistra fiscal in termen de 30 de zile de la data inceperii activitatii. Mai trebuie sa depun si alte acte sau sa infiintez vreun PFA sau este suficienta aceasta declaratie pentru a ma inregistra fiscal cu banii obtinuti din proprietatea intelectuala. Stima si multumiri!
Em_M, utilizator
Buna ziua,
La infiintarea unei PFA se depune formularul 070, pe langa 020. Cu aceste 2 declaratii va inregistrati fiscal.
Cu stima,
Echipa Reinvent Consulting