avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Decaratia 020 lamuriri
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Decaratia 020 lamuriri

Buna ziua,
la ANAF mi s-a spus ca daca realizez venituri din proprietate intelectuala trebuie sa depun declaratia 020 pentru a ma inregistra fiscal in termen de 30 de zile de la data inceperii activitatii. Mai trebuie sa depun si alte acte sau sa infiintez vreun PFA sau este suficienta aceasta declaratie pentru a ma inregistra fiscal cu banii obtinuti din proprietatea intelectuala. Stima si multumiri!
Ultima modificare: Luni, 4 Iulie 2016
Em_M, utilizator
Cel mai recent răspuns: REINVENT CONSULTING , Consilier juridic 13:53, 11 Iulie 2016
Buna ziua,
La infiintarea unei PFA se depune formularul 070, pe langa 020. Cu aceste 2 declaratii va inregistrati fiscal.
Cu stima,
Echipa Reinvent Consulting

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declarare pfa la administratia financiara Silvia Barbulescu Silvia Barbulescu Buna ziua, Doresc sa va solicit sprijinul in lamurirea unei probleme: Anul trecut in data de 14 august mi-am obtinut Certificatul de Inregistrare de la Reg. ... (vezi toată discuția)
Nelamurire pfa inregistrat la onrc ciucardelcosti ciucardelcosti Buna ziua, M-am inregistrat de curand ca PFA la ONRC, am primit acel certificat de inregistrare cu datele aferente, CUI, Nr. de Inregistrare in Registrul ... (vezi toată discuția)