Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Indemnizatie sedinta consilieri locali
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Indemnizatie sedinta consilieri locali

Cf Legii 393/2004 art 34 , indemnizatia va fi de pana la 5% din indemnizatia lunara a primarului pentru o sedinta ordinara , iar pt 1-2 sedinte la comisiile de specialitate se acorda separat ?
Da.
Articolul 34
..
(3) Numărul maxim de şedinţe pentru care se poate acorda indemnizaţia, potrivit alin. (2), este de o şedinţă ordinară de consiliu şi 1-2 şedinţe de comisii de specialitate pe lună.
[ link extern ]