Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren liber
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren liber

Buna ziua, intre proprietatea mea ci cea vecina(pe o latura de 50 ml) exista o bucata de teren de latime 4 ml liber. La cadastru nu este inregistrat. De curand, vecinul a inceput sa-si darame gardul si sa-si intre pe aceasta fasie de teren dintre gardurile noastre.
Cui apartine legal acest teren?
Are dreptul ca el sa ocupe aceasta bucata de teren?

Multumesc,

Greu de crezut ca terenul nu are proprietar, chiar daca nu este cadastrat si intabulat.Terenul este al proprietarului.