Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... GRUPA II SI SPORURI
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

GRUPA II SI SPORURI

Buna ziua,
Urmeaza sa-mi depun dosarul pt.pensionare.In cazul in care in cartea de munca este trecuta perioada in care am lucrat in grupa II si sporurile inainte de 1989,pe o fila sunt trecute chiar si centralizate aceste date, mai este nevoie de adeverinta?
JULIA59, utilizator
Daca inscrierile din carnetul de munca s-au facut cu respectarea prevederilor decretului nr.92/1976 nu mai este nevoie de adeverinta.
Mergeti cu carnetul de munca la Casa Locala sa vedeti daca totul este in regula.
Multumesc