avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... GRUPA II SI SPORURI
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

GRUPA II SI SPORURI

Buna ziua,
Urmeaza sa-mi depun dosarul pt.pensionare.In cazul in care in cartea de munca este trecuta perioada in care am lucrat in grupa II si sporurile inainte de 1989,pe o fila sunt trecute chiar si centralizate aceste date, mai este nevoie de adeverinta?
Ultima modificare: Sâmbătă, 9 Iulie 2016
JULIA59, utilizator
Cel mai recent răspuns: JULIA59 , utilizator 16:29, 9 Iulie 2016
Daca inscrierile din carnetul de munca s-au facut cu respectarea prevederilor decretului nr.92/1976 nu mai este nevoie de adeverinta.
Mergeti cu carnetul de munca la Casa Locala sa vedeti daca totul este in regula.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rectificare inscriere in carnetul de munca Nanuta Nanuta Buna ziua, neclaritatea mea este urmatoarea: cum se procedeaza pentru rectificarea inscrierii efectuate in carnetul de munca, referitor la perioada ... (vezi toată discuția)
În perioada 01-08-1989-01-01-1993 am lucrat la tagcm- constanța, ... timix timix În perioada 01-08-1989-01-01-1993 am lucrat la TAGCM- Constanța, în anul 1990 și-a schimbat numele în Record. S.A. Acum nu mai există această firmă, am ... (vezi toată discuția)
Rectificarea inscrierii in carnetul de munca Nanuta Nanuta Buna ziua, neclaritatea mea este urmatoarea: cum se procedeaza pentru rectificarea inscrierii efectuate in carnetul de munca, referitor la perioada ... (vezi toată discuția)