avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Romanii din strainatate
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Romanii din strainatate

S-a adoptat legea cu privire la cei care se intorc in tara pentru ca sa lucreze si se dau cei 500 de euro pe luna timp de 6 luni?Daca da care este nr.legii si ce acte trebuie sa prezinti?
Cel mai recent răspuns: harsancamelia , utilizator 12:24, 11 Iulie 2016
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc pentru raspuns daca se mai intampla ceva va rog sa mai imi scrieti.O zi buna!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

200 euro alracu alracu Salut, Nu stiu daca am nimerit locul potrivit pentru adresarea problemei... M-am casatorit de cateva zile in Romania, cu o romanca, eu fiind rezident in ... (vezi toată discuția)
Bună ziua am fost prins în austria mai exact în wiena baut ... Paduret73 Paduret73 Bună ziua am fost prins în Austria mai exact în Wiena baut la volan .Nu am suflat in fiola și nici probe biologice nu am dat .pentru asta mi-a fost ... (vezi toată discuția)
Pasaport electronic fara domiciliu? Hana23 Hana23 M-am casatorit de curand si doresc sa iau numele sotului. Am fost la ambasada romana din Londra unde locuiesc de cateva luni, si mi s-a zis ca nu-mi pot ... (vezi toată discuția)