Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... stabilire program vizitare minor faze procesuale
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

stabilire program vizitare minor faze procesuale

Buna ziua,va rog ,as dori sa stiu care sunt fazele procesuale intru un proces cu obiect ,stabilire program de vizitare minor?Care sunt caile de atac si cand devine executorie o hotarare data pe acest obiect!
Va multumesc anticipat!
Prima instanta și apel.daca se declara de cineva.
Va multumesc dnul Avocat!la apel se mai poate face recurs?
Mai aveti si alte procese in paralel?
Ca daca de exemplu mai aveti proces de decadere din drepturi sau de exercitare a autoritatii parintesti, cel mai probabil se vor comasa dosarele.
nu,exista doar un singur proces ,sunt in faza de apel si vreau sa stiu daca in cazul unei sentinte nefavorabile mai exista si alte cai de atac!?va multumesc!
Deicizia data in apel este definitiva, nu o puteti ataca cu recurs