Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare patiserie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare patiserie

Buna ,as dori sa stiu daca pe codCAEN 5621 se poate si servi produsele de panificatie,patiserie si cafea in spatiu sau ce ate coduri se pot asocia.
Multumesc
CAEN 5621 Activitati de alimentatie (catering) pentru evenimente

Aceasta clasa include asigurarea serviciilor de alimentatie bazate pe aranjamente contractuale cu clientul, in locatia specificata de catre client, pentru un anumit eveniment.

Aceasta clasa exclude:
-fabricarea de produse alimentare perisabile destinate revanzarii, vezi 1089

-comert cu amanuntul al produselor alimentare perisabile, vezi diviziunea 47